قطعات تشکیل دهنده هر خودرویی با شکل و کارکردهای مختلفی در کنار هم قرار دارند و هر کدام این قطعات دارای وظایفی هستند که برای عملکرد بهینه خودرو باید از آن‌ها مراقبت نمود. یکی از راه‌ها مراقبت از این قطعات استفاده از روغن واسکازین می‌باشد. روغن واسکازین برای نرم و روان حرکت کردن قطعات خودرو لازم است و همچنین آشنایی با تفاوت واسکازین 90 با 140 برای کارایی بهتر گیربکس خودرو لازم بوده و مانع تعویض و تعمیرات کوتاه مدت در خودرو خواهد شد.

درجه بندی واسکازین بر حسب ویسکوزیته و تفاوت واسکازین 90 با 140

تمامی‌روغن‌های واسکازین در دوحالت تقسیم می‌شوند: واسکازین یک درجه‌ای و واسکازین چند درجه‌ای. در ادامه به معرفی هر کدام از این تقسیم بندی‌ها می‌پردازیم:

روغن واسکازین یک درجه‌ای

روغن‌های واسکازین یک درجه‌ای با یک عدد مانند 70،90،140،250 و… مشخص می‌گردند. این اعداد سطح ویسکوزیته یا گرانروی روغن را در دمای مشخص نشان می‌دهند. هر چقدر این عدد بالاتر باشد یعنی واسکازین از ویسکوزیته یا گرانروی بالاتری برخوردار است. برای درک بهتر تفاوت واسکازین 90 با 140 نیاز است با گرانروی یا ویسکوزیته بیشتر آشنا شویم. که در ادامه این مطلب از دنیای روغن به آن اشاره شده است.

معمولا ویسکوزیته یا گرانروی روغن با یک عدد و بدون حروف در درمای 100 درجه سانتی گراد نمایش داده می‌شود مانند: .SAE80, SAE90,SAE140 حال اگر ویسکوزیته واسکازین با یک عدد و یک حرف W نمایش داده شده باشد، ویسکوزیته در دمای 18- درجه را مشخص می‌کند. حرف W مخفف کلمه زمستان است و روغن‌های واسکازین دارای حرف W برای کار در زمستان و دمای پایین طراحی شده‌اند.

بیشتر بخوانید : تحمل روغن حرارتی چقدر است؟

روغن واسکازین چند درجه‌ای

ویسکوزیته برخی از واسکازین‌ها در هر دو دمای بالا و پایین کاملا مشخص است و این مدل واسکازین‎‌ها به روغن واسکازین چند درجه‌ای معروف هستند و عبارتند از: SAE 75W-90, SAE80W-90, SAE85W-140. اولین عددی که مشاهده می‌نماید ویسکوزیته یا گرانروی واسکازین در دمای سرد و دومین عدد ویسکوزیته واسکازین در دمای بالا را مشخص می‌کند.

بنابراین با تمام آنچه عنوان شد به این نتیجه می‌رسیم که تفاوت واسکازین 90 با 140 در درجه گرانروی یا ویسکوزیته این روغن‌ها می‌باشد و واسکازین 140 گرانروی بالاتری نسبت به واسکازین 90 دارد.

کاربردهای واسکازین 90 و 140

واسکازین 140 یک انتخاب عالی برای دنده‌های غیر ساده نظیر دنده‌های هیپووئید و مارپیچ است. این مدل دنده‌ها دارای شیارهای موربی هستند و روانکاری آن‌ها مشکل‌تر می‌باشد و روغن واسکازین 140 برای آن‌ها یک انتخاب مناسب است.

روغن واسکازین 90 برای جعبه دنده‌های غیر اتوماتیک خودروهای سبک و سنگین که در شرایط سرعت بالا، گشتاور پایین و یا سرعت پایین، گشتاور بالا کار می‌کنند، مناسب‌تر است. همچنین استفاده از روغن واسکازین 90 در گیربکس‌های با دنده از نوع هیپووئید توصیه نمی‌شود و خود این مطلب می‌تواند نشان از تفاوت واسکازین 90 با 140 می‌باشد.

بیشتر بخوانید : تفاوت واسکازین gl4 با gl5

کلام آخر

در این مطلب به گرانروی روغن واسکازین اشاره کردیم و نکاتی در این زمینه را با شما با اشتراک گذاشتیم. همچنین نکاتی درباره تفاوت واسکازین 90 با 140 را مطرح کردیم و با توجه به درک بهتر گرانروی واسکازین عنوان شد که تفاوت این دو مدل روغن در ویسکوزیته یا گرانروی آن‌ها می‌باشد.

یک روغن مرغوب واسکازین باید بتواند در برابر فشارهای بالا مقاومت و تحمل خوبی داشته باشد و دچار شکست نشود. دنده‌ها به این دلیل که با هم متصل هستند، همیشه با یکدیگر درگیر بوده و این درگیری سبب فشار در قطعات خواهد شد. وجود یک روغن دنده یا روغن واسکازین مناسب مانند روغن واسکازین 140 می‌تواند حلال این مشکل در قطعات خودرو باشد.

محصولات دنیای روغن مشاهده همه