روغن موتور دیزلی

روغن موتور دیزلی محصولی تهیه شده از فراورده های نفتی است و از آن برای روانکاری موتور های دیزلی استفاده می کنند . روغن موتور دیزلی با روغن موتور بنزینی شباهت بسیار زیادی دارند هر دو دارای روغن پایه مشابه هستند که افزودنی های مختلفی به آن اضافه می کنند به جهت تغیر ویژگی های آن ها بنابراین در زمان خرید و انتخاب آن روغن موتور باید دقت کرد .

علاوه بر مورد گفته شده روغن موتور های دیزلی نسبت به روغن موتور های بنزینی کربن بیشتری به خود جذب می کنند در حالی که روغن موتور های بنزینی رطوبت را جذب می کنند .

بنابراین در روغن موتور های دیزلی نسبت به روغن موتور های بنزینی از مواد ضد سایش بیشتری استفاده می شود . همچنین روغن موتور های دیزلی از روغن موتور های بنزینی ویسکوزیته بالاتری دارند به همین دلیل به روغن موتور های دیزلی افزودنی های بیشتری اضافه می شود .

مهمترین افزودنی ها در روغن موتور های دیزلی

 1. افزودنی ضد کف
 2. افزودنی ضد سایش
 3. افزودنی ضد خوردگی
 4. افزودنی پاک کننده
 5. افزودنی ضد اکسیداسیون

بیشتر بخوانید: نمایندگی ایران رادیاتور در اندیشه

فاکتور های مهم در زمان انتخاب روغن موتور دیزلی

این فاکتور ها یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت این محصولات می باشد .

 1. سازگاری : در زمان انتخاب روغن موتور باید دقت لازم انجام شود زیرا برای هر موتوری روغن موتور خاصی تعین شده که باید از آن استفاده کرد .
 2. چند منظوره : یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب روغن موتور چند منظوره بودن اون هست که باید از آن اطمینان حاصل شود .
 3. عملکرد : روغن موتور با کیفیت سبب کاهش مصرف سوخت می شود . از این رو کیفیت محصول تاثیر بسیاری در قیمت آن دارد .
 4. قابلیت پاکسازی :  قابلیت پاکسازی یکی دیگر از عوامل مهم تعین کننده قیمت روغن موتور است .

در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با روغن هیدرولیک شرکت مارال آشنا کنیم

 

معرفی محصول روغن موتور دیزلی

روغن موتور دیزل شرکت مارال

ایساتیس 9000 ،روغن موتور دیزلی تک درجه ای (50) مرغوب و با سطح کیفیت (CD) محصول شرکت مارال می باشد که  از آن برای روانکاری موتور خودرو های سنگین و نیمه سنگین موتور های دیزلی سوپر شارژ و معمولی مناسب است.این محصول با استفاده از روغن پایه معدنی و مواد افزودنی مرغوب، تهیه میشود و همچنین این محصول در ماشین آلات سنگین راهسازی مورد استفاده قرار میگیرد.

روغن موتور دیزلی ایساتیس 9000

روغن موتور ایساتیس 9000 از روغن هایی با پایه معدنی تهیه شده است جهت انجام عملکرد مناسب در موتورهای دیزلی کم آلاینده مدرن. این محصول با روغن هایی با سطح کیفیت بالا و مواد افزودنی مناسب ترکیب شده است تا به مزایای زیر دست یابند: کنترل رسوب پیستون در دمای بالا ، محافظت از کف ، پراکندگی دوده و کنترل ضخیم شدن روغن ، مهار اکسیداسیون ، محافظت از لجن در دمای پایین ، مهار خوردگی و زنگ زدگی ، محافظت در برابر سایش قطار شیر و احتباس . با استفاده از فن آوری افزودنی پیشرفته ، ایساتیس 9000 کنترل عالی رسوبات و لجن را فراهم می کند ، مصرف روغن را به حداقل می رساند و فواصل تعمیرات اساسی موتور را بهینه می کند.

ویژگی‌های روغن موتور دیزلی ایساتیس 9000

 • نقطه اشتغال بالا
 • شاخص گرانوی بالا
 • خاصیت پاک کنندگی عالی
 • کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری

مشخصات فيزيكی- شيميايی ایساتیس 9000

مشخصات فيزيكی- شيميايی

گرانروی

100°C

cSt

شاخص گرانروی نقطه اشتعال

نقطه ريزش

دانسیته

15°C

kg/m3

قليایيت

mg KOH/g

ایساتیس 9000

20.02     95 242 12-          904

10.9

نوع بسته بندی روغن موتور دیزلی

بشکه , ۲۰ لیتری

روغن موتور دیزلی شرکت مارال

شرکت تولیدی صنعتی تهران مارال در سال 1366 در جنوب غربی تهران , جهت تولید انواع گریس ها ,روان کننده ها , روغن دنده , مکمل روغن روغن ماشین کاری , روغن موتور و … تأسیس گردیده است . این واحد صنعتی از زمان شروع به کار تاکنون همواره تلاش نموده تا کیفیت محصولات تولیدی خود را ارتقاء داده و با رعایت روش های استاندارد تولید و کنترل کیفیت ضمن تولید و پس از آن , بهترین محصول را به بازار عرضه نماید . این شرکت در ضمن توانسته جهت تولید گریس ها و روغن موتورهای صنعتی مهر استاندارد ملی ایران را دریافت نماید . همچنین انواع روغن دنده , مکمل روغن تولیدی این شرکت مطابق استاندارد های داخلی (استاندارد ملی ایران) و استانداردهای بین المللی نظیر API , SAE و … تولید و عرضه می گردد . شرکت تهران مارال انواع محصولات تولیدی خود را با کیفیت بالا عرضه می نماید.

بیشتر بخوانید : ثبت شرکت در شهریار

 

شماره تماس و آدرس جهت تهیه روغن موتور ایساتیس 9000

فروش حضوری : وردآورد، خیابان ۴۵ متری، نبش کوچه ۸ متری اول، پلاک ۳/۱

تلفن تماس : ۰۹۳۶۲۱۹۲۸۳۲

ساعت کاری فروشگاه  :

شنبه تا پنجشنبه ۹ الی ۱۴ می باشد